Асоціація
 

Старый 23.09.2009, 10:00   #1 (permalink)
Administrator
Administrator
 
Аватар для admin
 
Регистрация: 07.08.2006
Сообщений: 2,231
По умолчанию Затока кличе або поради редактора

Фестиваль – справа цікава, корисна і весела. Яких тільки фестивалів не буває: молоді, рок-музики, кіно, двійників, льодових фігур, кухарів, повітряних куль... Ну і звичайно ж КВН! У кожного такого зібрання людей за інтересами з часом складаються свої власні закони, традиції, звички. Та й життя на таких масових заходах наповнене подіями, гамором, розвагами. Завжди дуже шкода після його закриття, що готувались і збирались у поїздку довго, а час перебування у фестивальній ейфорії спливає швидко. І звісно, що крім моря, веселих компаній, нічних дискотек, приємних знайомств треба налаштуватися на гру і гарно виступити.

А тому, щоб полегшити ваше фестивальне життя і зробити програму перебування в Затоці більш вільною і демократичною, дозволю собі дати декілька порад, які, сподіваюсь, особливо допоможуть починаючим командам і тим, хто подібний форум відвідає вперше. Можливо ви ними скористуєтеся і в процесі домашньої підготовки, чи вже безпосередньо ступивши на фестивальну землю.
По-перше. На фестивалі буде працювати редакторська група з 7-8 осіб. До неї входять не лише «динозаври КВН», а й молоді люди, чиїй думці і смакам в АКУ довіряють. Вони й самі зовсім недавно пройшли цю школу, а дехто продовжує свої виступи на сцені. Командам треба розуміти, що працюючий з ними редактор – це їх помічник, товариш від якого чекають допомоги і корисних порад. Він відповідає за ваш виступ і переживає разом з вами радість перемоги і гіркоту поразки. Вам також не слід забувати, що команд на фестивалі багато, а часу на роботу з ними, на жаль, відводиться мало. Тому самі шукайте призначеного вам редактора (в штабі будуть вказані номери мобільних телефонів) і домовляйтесь про «побачення». Прислуховуйтесь до його думки, бо він не стане відкидати ваші «класні жарти» і робити виступ підлеглих слабким і нецікавим. Та в будь-якому випадку пам’ятайте, що редактор не чарівник і за короткий термін чекати від нього чудес не варто.

Щоб вам з редактором працювалось легше, зверніть увагу на декілька пунктів у процесі підготовки до гри.
Намагайтесь дотримуватися запропонованого регламенту. Це не примхи, а чітко прорахований графік ігор, їх цікавість, інтрига, можливість адекватного сприйняття гумору журі і глядачами в залі. Не забувайте, що їм доведеться переглянути за чотири робочих дні сотню команд. Уявляєте, якщо всі будуть показувати все, що назбиралось за довгі роки! Під час гри ведеться контроль ігрового часу за секундоміром головного редактора АКУ і лише він вирішую скільки триватиме виступ. У разі перевищення ліміту – піднімається знак «Стоп», відключаються мікрофони і команда залишає сцену. Вам потрібно це враховувати. Звісно, що редактор не звір і якщо виступ проходить весело, цікаво, перериваючись оваціями публіки, то і час буде додано. Гарний виступ і «картинка» гри в такому випадку не страждають! Але не намагайтесь в сценарії «загнати» все краще на фінал, можливо ви втратите темп і все на що ви розраховували глядач не побачить. Хай вас не лякають технічні зупинки, що не від вас залежать. Вас зрозуміють і на оцінки це не вплине. До речі, зупинені за лімітом часу виступи не підлягають штрафу! Просто журі оцінює те, що ви встигли показати під час свого перебування на сцені.

А відтак, наступні поради вам теж допоможуть.

Не намагайтеся розпочинати виступ затяжними танцювальними феєріями і завершувати їх довгим фінальним співом про що-небудь. Часу це займає багато, а журі оцінює гумор! Намагайтесь (якщо вже так вирішили) робити смішними танці і писати смішні пісні. Хоча поняття краси і шоу ніхто не відміняв, а тому й шукайте цю «золоту середину». Ще дам вам пораду, яка допоможе зекономити декілька корисних секунд. Не треба у вітанні згадувати без потреби (якщо за цим не стоїть геніальний жарт або логічний хід всього виступу) назву команди, заклад і місто яке ви представляєте. Ведучий гри вас до цього вже декілька раз представить (викликаючи на сцену і надаючи слово для виступу). Будемо сподіватись, що цього вистачить для глядачів у залі і журі, щоб вас запам’ятати. Краще додайте чогось, що зробить виступ смішнішим. Не радив би починати і з банальних слів на кшталт «ну ось ми і в Одесі (Затоці)…» або «не встигли ми приїхати на фестиваль…». Перша фраза хіба що нагадає декому куди, в якому стані і навіщо його привезли, а друга звучить абсурдно, враховуючи що ви гратимете не в перший день фестивалю. Є й інші фрази-паразити, які використовують початківці, але я думаю, що про них вам розкажуть ваші редактори.

Щодо тем у вашому гуморі.

Забороняються жарти про сучасні міжнаціональні конфлікти, війни в Афганістані, Чечні, зухвалі насмішки над інвалідами, хворими, вагітними, сиротами, вдовами. Обережніше торкайтесь тем релігії, расової дискримінації. Домовимось зразу, це не теми для жартів і АКУ вас запрошує не на фестиваль чорного гумору, а на веселу вечірку друзів. Будьте взаємоповажні і задумуйтесь над змістом своїх слів. Вже знайомі редакторському вуху фрази «А по телевізору показують...», чи «А я в Камеді-клабі чув...» тут не проходять! Добре знаємо, яке в нас зараз телебачення і тим паче, що КВН не «Камеді». У кожного своє «весілля», а тому і цілі і завдання у нас різні. Не варто відразу кидатись викреслювати зі сценаріїв жарти про Гітлера чи Кутузова, мініатюри про партизан чи парашутистів, що невдало приземлились... Мова про інше. Знову відсилаю вас до порозуміня з редакторами. Якщо ви вибрали наш «Буквар», то по ньому й будемо «вчитись».

Не злякати нас і «алкогольно-наркоманською» тематикою. Бачили вже ми всякого і сотні команд про це нам говорили. Звичайно, придумати жарт про пляшку горілки простіше ніж про картину Айвазовського. Якщо вже беретеся за розробку цих тем, то хоча б намагайтесь зрозуміти вагу свого жарту, його оригінальність і новий погляд на звичні і банальні проблеми суспільства. А ще ми знаємо й про існування геїв, людей різних сексуальних відхилень. Тому ці «новини» не додають високих балів від журі, а фрази «Заходить Борис Моісєєв до Сергія Пєнкіна...» вже віджили свій вік і лише «посадять виступ» неприйняттям публіки. І взагалі, КВН не «Що? Де? Коли?». Не треба переказувати вікіпедію, намагайтесь смішити. Та як і в кожному окремо взятому правилі бувають і винятки. Чи варто їх шукати – справа ваша. Фестиваль за 15 років пережив різні спроби здивувати «тусовку».
Не збивайтеся у своїй творчості на повальну тему «гопники», «бычьё», «кримінальний район», «пацанчик»... Мода!? Можливо. Але якщо всі прийдуть на один бал в однакових модних костюмах? Отож самі розумієте...

Про політику.

Якось важко давати поради на цю тему. Голосами Ющенка, Януковича, Черновецького, Луценка говорить третина населення України. Не зачіпайте святого – символи держави: гімн, герб, прапор. У виступах не глуміться над гідністю нашого народу і не ставте країну «на коліна» перед всіма племенами Африки. Взагалі хотілося б у жартах почути ваш голос, ваше ставлення, вашу думку, а не зомбовані штампи продажних телеканалів. І пам’ятайте, що пародії і мініатюри на політичні теми це одне, а честь рідної країни – це зовсім інше. Перше швидко проходить, друге залишається назавжди. Не розмінюйтесь на дрібниці.

Ще хотів би зупинитись ось на чому. Фестиваль проходить в, так би мовити, замкненому просторі і вашими глядачами будуть лише команди, що, як і ви, прибули на форум КВН. Тому і вони, і журі багато чого пробачають. Свято є свято. На ньому як ні де проходять жарти на «тусовку». Але не варто з такими жартами «переборщити». Все повинно бути дозовано, без нахабного ставлення до колег по сцені та панібратства до журі. Якщо у ваших сценаріях фігурують прізвища членів феміди чи оргкомітету, то порадьтесь з редакторами чи варто їх згадувати в тому чи іншому контексті. Не забувайте, що ваші жарти і пародії повинні бути добрими а не шокувати людей. Якщо ви запланували геніальний вихід в зал, співбесіду з журі, або інші трюки з ними – не полінуйтеся, підійдіть домовтеся з об’єктом вашого жарту. Повірте, що саме його згода і допомога дадуть можливість цікавіше і веселіше зробити придуманий вами номер. А взагалі ці «фішки» спрацьовують тільки тут. У турнірах сезону про такі фокуси забудьте. Вся увага і слава – командам. Журі в АКУ – це «техперсонал гри» і не вони являються героями дійства. Просто публіка в різних містах (де проходять ігри) може через декілька хвилин забути про його існування (згадуючи лише під час виставленням оцінок). Це не телебачення, де через кожну хвилину треба співати «Боже, храни ведущего!...» і нагадувати широкій глядацькій телеаудиторії «фейси» Ярмольника, Верника та Гусмана. Ще раз повторюсь, що у нас інший підхід до гри. Головний діамант у грі це команди, а журі лише оправа цієї коштовності. А тому воно не намагається «засудити» і знизити оцінку, а навпаки відшукує і для серця, і для суддівського протоколу привід поставити вищий бал. Так доведіть своєю грою, що оцінка з цифрою 10 на їх столах лежить не даремно.

Окремо хотів вам сказати, що під час фестивалю шукати для вашого виступу арфу, костюм водолаза і шкуру бенгальського тигра ніхто не буде. Везіть реквізит з собою. Не розраховуйте на вимкнення світла під час гри, запалення вогню, биття скляного посуду, відтворення Ніагарського водоспаду на сцені. «Бійки», падіння, циркові трюки (якщо без них не обійтися) обов’язково відшліфуйте на репетиціях вдома.
492 дорослих і 120 дитячих команд стали учасниками фестивалів за попередні 15 років. Хтось з них стрімко зникав з КВНівської сцени, хтось грав в АКУ впродовж багатьох років. Вклонившись, зі словами подяки залишали сцену ветерани, переможці престижних турнірів. Їх місце біля мікрофона займала амбіційна молодь. За цей час в країні змінювались президенти, падав і зростав курс всіляких валют. Нас намагались «потасувати» за географічними картами на Захід та Схід, нам розповідали про єдиний мовний простір. А ми ж такі дивні і не слухняні все граємо і граємо в КВН! Коли ж це закінчиться? Сподіваюсь, що ніколи! Бо продовжують турбувати дзвінками нові покоління КВНщиків, стоять у вітальнях ректорів студенти з проханням відпустити на фестиваль, купують квитки, залишають вдома рідних та коханих, співають на весь вагон пісні провідниці... І вкотре берег Чорного моря наповниться новим життям.

Ігор УРБАНСЬКИЙ
,
головний редактор Асоціації «КВН України»
admin вне форума  
Ответить с цитированием
Старый 24.09.2009, 15:03   #2 (permalink)
Member
 
Регистрация: 30.04.2009
Адрес: Черкассы
Сообщений: 37
По умолчанию

Последний абзац.... прям за душу взяло. уже жалею что только на один день еду...
__________________
Всем привет!
big_kaktus вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
затока, затока09
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Вкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Вкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Затока кличе або поради редактора admin Новости 0 18.09.2014 09:23
Затока кличе або поради редактора admin Новости 1 19.09.2013 09:12
Затока кличе або поради редактора admin Новости 0 19.09.2012 22:01
Затока кличе або поради редактора admin Новости 0 20.09.2011 08:22
ЗАТОКА КЛИЧЕ АБО ПОРАДИ РЕДАКТОРА admin Новости 0 22.09.2010 21:20Transcarpathian Banner Network